Достапни линкови

Бомбашки напади во Багдад, десетина загинати


Багдад, 05.03.2014.
Најмалку 10 луѓе загинале во денешната серија бомбашки напади во делови на Багдад населени со шиитски муслимани. Новинските агенции јавуваат дека во овие делови често има вакви напади кои најверојатно ги извршувале сунитските муслимани. Од почетокот на годинава досега во бомбашки напади во Ирак загинале околу илјада и осумстотини луѓе.
XS
SM
MD
LG