Достапни линкови

Во Албанија запленети два тона марихуана


Лазарат
Полицијата во југозападниот албански град Валона запленила околу два тони марихуана. Уапсени биле три лица кои дрогата ја криеле во нивниот автомобил.
Според властите, марихуаната потекнува од селото Лазарат, а била наменета за италијанскиот пазар.
XS
SM
MD
LG