Достапни линкови

Украинската влада стапи во контакт со Москва


Привремениот премиер на Украина Арсениј Јатсенијук изјави дека неговата влада стапила во контакт со руските лидери со цел да се реши кризата во која се вмешани двете земји.
Јатсенијук по средбата со американскиот државен секретар Џон Кери во Киев изјави дека првите контакти со Москва се скромни.
XS
SM
MD
LG