Достапни линкови

Косово воспостави вооружени сили


Косовските сили за безбедност од денеска прераснуваат во вооружени сили на Косово, а Министесртвото на БСК во Министерство за одбрана, изјави премиерот на Косово Хашим Тачи.
Според Тачи, оваа одлука е во интерес на целиот регион без исклучоци.
XS
SM
MD
LG