Достапни линкови

Утре состанок на советот НАТО - Русија


НАТО амбасадорите, денеска во Брисел изразија целосна солидарност со Полска и со другите сојузници кои се чувствуваат под закана од ситуацијата во Украина. Истовремено е потврдено дека советот НАТО – Русија ќе одржи состанок утре. НАТО амбасадорите исто така ја искажаа подршката за сите меѓународни напори во насока на политичко решение на кризата во Украина.
XS
SM
MD
LG