Достапни линкови

Сингапур најскап град за живеење


Според најновото истражување на Економист, најскап град за живеење во светот, во минатата година бил Сингапур, главно поради силната валута и високите цени за автомобили и за режиски трошоци. Како најскапи градови, потоа следуваат Париз, Осло, Цирих и Сиднеј. Најевтини градови за живеење, според истото истражување, се Карачи, Мумбаи, Њу Делхи и Катманду.
XS
SM
MD
LG