Достапни линкови

Русија би можела да одговори со контра економски мерки против САД


Русија би можела да ја сведе на нула економската зависност од Соединетите Држави, доколку Вашингтон воведе санкции против Москва, поради Украина, изјави Сергеј Глазиев, економски советник на Кремљ. Според него, Русија би можела да се откаже од доларот како валута за резервите и да одбие да им ги плаќа кредитите на американските банки. Русија, од евентуалните санкции би можела дури и да извлече бенефит, оцени Глазиев.
XS
SM
MD
LG