Достапни линкови

Времето денеска-претпладне сончево, попладне дожд


Времето денеска претпладн ќе биде со подолги сончеви периоди, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има нови врнежи од дожд. Поинтензивни врнежите ќе бидат во текот на ноќта. На планините ќе врне снег. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје слично време. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG