Достапни линкови

Руски ултиматум за базите на Крим?


Командантот на руската Црноморска флота Александар Витко им дал ултиматум на украинските сили на Крим до вторник во 4 часот да ги предадат базите на полуостровот или во спротивност ќе бидат нападнати. Веста за ултиматумот доаѓа од украинското министерство за одбрана. Засега нема коментар од руската Црноморска флота.
XS
SM
MD
LG