Достапни линкови

Про-руски демонстрации во Доњецк


Доњецк
Про-руски демонстранти ги окупирале долните катови од зградата на регионалната влада во украинскиот град Доњецк. Како што јавува Ројтерс, на 11-катницата веќе неколку дена се вее руско знаме, а пред зградата исто така демонстрантите носат руски знамиња.
XS
SM
MD
LG