Достапни линкови

Нападнат суд во Исламабад, 11 загинати


Најмалку 11 лица загинале, а 20-тина биле повредени во нападот врз еден суд во главниот град на Пакистан, Исламабад. Има извештаи дека по експлозиите дошло и до престрелка во комплексот на судот. Според пакистанската полиција, двајца од напаѓачите извршиле самоубиствени напади. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG