Достапни линкови

СДСМ: Преиспитување на пресудата за Кежаровски


СДСМ бара итно да се разгледаат законските можности за преиспитување на пресудата за новинарот Томислав Кежаровски и очекува во случајот Шиповиќ, судот да постапи и одлучи согласно законот и доказите, рече на денешната прес-конференција Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ и побара обвинетите да се бранат од слобода.

Барањето на СДСМ, доаѓа откако американскиот Стејт Департмент во последниот Извештај посочи, подвлече Манчевски, дека во Македонија има политички затвореници.
XS
SM
MD
LG