Достапни линкови

Нова тепачка во турскиот Парламент


Уште една тепачка се случи во турскиот Парламент за време на расправата за предлог законот за образование, со кој се предвидува затворање на подготвителните училишта за идни студенти на исламскиот проповедник Фетула Ѓулен, Во тепачката, што се случила доцна синоќа, учествувале пратениците од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија.
XS
SM
MD
LG