Достапни линкови

Катар - 12 мртви во експлозија во турски ресторан


Најмалку 12 лица загинаа, а десетици други се повредени при експлозија во турски ресторан во главниот град на Катар, Доха.

Државната телевизија објави дека експлозијата била предизвикана од плинска боца.

Катарскиот премиер Шеик Абдула бин Насер ал-Тани, кој е и министер за внатрешни работи, рече дека сепак несреќата се испитува и се преземени безбедносни мерки.
XS
SM
MD
LG