Достапни линкови

Ексползија во турски ресторан во КатарНеколку луѓе биле убиени, а десетици повредени во експлозија во еден турски ресторан во главниот град на Катар, Доха. Катарската државна телевизија јави дека 9 лица загинале во експлозијата на плин. Полицијата сеуште истражува дали станува збор за несреќа или пак за подметната бомба.
XS
SM
MD
LG