Достапни линкови

Антируски демонстранти влегле во парламентот на Крим


Севастопол
Антируски демонстранти влегле во зградата на парламентот на украинската автономна република Крим. Дописникот на Радио Слободна Европа јави дека пратениците ја напуштиле зградата во Севастопол. Има извештаи за неколкумина повредени. Во Москва, рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека Русија ќе преземела мерки за да ја осигура безбедноста на Руската Црноморска флота која е базирана на кримскиот брег.
XS
SM
MD
LG