Достапни линкови

Путин нареди вежби во западна Русија


Рускиот Претседател Владимир Путин нареди итни борбени вежби на воените сили ширум западна Русија.

Министерот за одбрана Сергеј Шоигу изјави дека целта е да се провери готовноста на силите во кризна ситуација доколку постои закана за воената безебедност на земјата.

Тој воопшто тоа не го поврза со кризата во Украина. Вежбата по наредба на Путин ќе трае до трети март.
XS
SM
MD
LG