Достапни линкови

Турчинов стана командант на украинските вооружени сили


Вршителот на должноста претседател на Украина Олександар Tурчинов ја презеде должноста командант на вооружените сили.
Ова денеска е објавено во декрет она претседателската веб-страница.
Претходно министерот за внатрешни работи Арсен Aваков ги расформира специјалните полициски сили Беркут кои беа обвинувани за насилните напади против демонстрантите во Киев.
XS
SM
MD
LG