Достапни линкови

Новата украинска влада ќе се престави на Маидан


Претставниците на демонстрантите кои го урнаа од власт претседателот Виктор Јанукович и лидерите на главните политички партии во Украина се согласија членовите на новата влада на национално единство да бидат претставени пред народот на Плоштадот на Независноста во Киев.
Плоштадот на независноста, исто така, познат како Mаидан, три месеци беше централното место на анти владините протести и демонстрациите против против Претседателот Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG