Достапни линкови

Времето денеска-сончево со мала облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус два до шест, а дневната од 10 до 15 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до минус два и со дневна до 14 степени.
И во следните денови ќе продолжи периодот на сончево време со мала до умерена облачност. Врнежи се очекуваат од петок во попладневните часови.
Следниот викенд ќе биде претежно облачно со сончеви периоди проследени со повремени врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG