Достапни линкови

СДСМ на 4 март ќе бира кандидат за шеф на државата


Извршниот одбор на СДСМ на денешната седница, по овластување на Централниот одбор, одлучи 16-тиот Конгрес на партијата да се одржи на 4 март 2014 година, соопштуваат од партијата. На Конгресот ќе се избере кандидатот на СДСМ за Претседател на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG