Достапни линкови

Во Украина расте загриженоста од можна поделба


Украинскиот привремен претседател Олександр Турчинов изјави дека е загрижен од сигналите на сепаратизам и заканите по територијалниот интегритет на земјата. Ваквата изјава на Турчинов доаѓа по протестите на Крим, каде што многумина од жителите се про-руски настроени и се против новото раководство на Украина. Инаку, не се очекува украинскиот парламент да гласа за нова влада до четврток.
XS
SM
MD
LG