Достапни линкови

Иванов ќе се изјасни дали повторно ќе се кандидира


Ѓорге Иванов
Денеска се очекува претседателот Ѓорге Иванов да се изјасни по поднесената иницијатива од група интелектуалци за негова кандидатура за уште еден претседателски мандат, потврдија од неговиот Кабинет. Иницијативата е потпишана од над 50 интелектуалци, доктори, академици, свештени лица од повеќе религиозни заедници и од спортисти. Од ВМРО ДПМНЕ, чиј кандидат беше Иванов на минатите претседателски избори, потврдија дека кај нив е доставена иницијативата, но оти тој лично се уште не се изјаснил за неа.
XS
SM
MD
LG