Достапни линкови

Нови воздушни напади на пакистанската армија во Северен Вазиристан


Цивилите го напуштаат Северен Вазиристан стравувајќи од широка владина офанзива.
Пакистанската армија утрово почна нови воздушни напади против осомничени милитанти во племенскиот регион Северен Вазиристан, при што, според пакистанските воени власти, биле убиени 27 луѓе. Владата врши напади во областа откако не успеаја нејзините напори да ги вклучи талибанците во мировни преговори овој месец. Жителите ја напуштаат областа во изминативе неколку денови, стравувајќи од широка владина офанзива.
XS
SM
MD
LG