Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со умерена облачност


Илустрација.
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура се движи од минус пет до три, а дневната од седум до 14 степени.

Во Скопје изутрина времето ќе биде претежно тивко со услови за слаба магла и ниска облачност. Околу пладне се очекува да има и сончеви периоди. Температурата ќе се искачи до 11 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а по одделни котлини и речните долини ќе има појава на слаба магла и ниска облачност.

За време на викендот се очекува да има врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG