Достапни линкови

Москва: новите украински власти сo диктаторски oднос кон дисидентите


Јанукович и Путин
Според руското министерство за надворешни работи, "диктаторски, а понекогаш и терористички методи" се користеле во Украина за да се изврши притисок врз противниците на новите власти во земјата.
Министерството за надворешни работи соопшти дека Москва е изненадена од западната подршка за плановите за предвремени претседателски избори во Украина. Според Москва, прво уставните реформи требало да се стават на референдум, а мора да биде земена во предвид и загриженоста на пратениците во Крим и во јужна и источна Украина.
XS
SM
MD
LG