Достапни линкови

Русија го оспорува легитимитетот на новото раководство во Украина


Европската комисија го призна Олександр Турчинов како легитимиен украински привремен претседател, додека пак, рускиот премиер Дмитриј Медведев изјави дека Москва има сериозни дилеми околу легитимитетот на новото раководство. Медведев нагласи дека сите обврзувачки договори со Украина ќе бидат исполнети, но оти за договорот за пониски цени за гасот ќе мора повторно да се преговара.
XS
SM
MD
LG