Достапни линкови

Путин: Олимпијадата го покажа новото лице на Русија


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Зимските олимписки игри во Сочи ја исполнија својата цел и оти на светот му беше презентирано едно ново лице на Русија. На денешната церемонија на доделување на државни награди на руските спортисти и нивните тренери, Путин им изрази благодарност за постигнатите успеси. Русија, со освоени 33 медали, од кои 13 златни, беше најуспешна земја на Олимпијадата во Сочи.
XS
SM
MD
LG