Достапни линкови

Германска владина делегација во посета на Израел


Речиси целата германска влада, на чело со канцеларката Ангела Меркел, е во дводневна посета на Израел. Меркел, во разговорите со израелскиот државен врв ќе побара продолжување на израелско – палестинскиот мировен процес. За утре е предвидена заедничка седница на владите на Израел и на Германија.
XS
SM
MD
LG