Достапни линкови

САД и Јужна Кореа ќе ги започнат заедничките воени вежби


Јужна Кореја ги започнува своите заеднички воени вежби со САД денеска, и покрај предупредувањата од Северна Кореја дека маневрите можат да ги загрозат неодамна подобрените прекуграничниот врски. Воените вежби е закажано да траат до 18 април оваа година. Тие се очекува да вклучат околу 12.700 американски војници и многу повеќе војници од Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG