Достапни линкови

Јанукович изјави дека нема да си поднесе оставка


Претседателот Виктор Јанукович настаните во неговата земја ги нарече „државен удар“ и рече дека нема да си поднесе оставка.Во интервју за една украинска телевизија тој рече дека тој е„ легитимно избран претседател’ и дека сите одлуки донесени од страна на парламентот се нелегални. Одделни украински медиуми јавија дека Јанукович си поднел оставка.
XS
SM
MD
LG