Достапни линкови

Временска прогноза -облачно, попладне дожд


Времето денеска во Македонија биде сончево, а попладне претежно облачно со локален дожд.
Утринската температура ќе се движи од нула до пет, а дневната од 10 до 17 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG