Достапни линкови

САД со препорака до американците да не патуваат за Украина


Џен Псаки - Стејт Департмент
Американскиот Стејт департмент ги предупреди американските граѓани да не патуваат во Украина, поради немирите во земјата.

Стејт департментот им порача на американските граѓани да одложат било какво патување во Украина доколку немаат неопходни причини.

Американскиот Стејт департмент исто така овласти заминување од Украина на сите членови на семејството на персоналот на американската амбасада.
XS
SM
MD
LG