Достапни линкови

Москва - осудени 8 анти путин демонстранти


Судотот во Москва пресуди дека 8 анти – владини демонстранти се виновни за напад врз полицијата и за предизвикување нереди.
Повеќето се 20 годишници и беа обвинети за протести против претседателот Владимир Путин на 20 мај 2012 година.
Според законот, тие можат да добијат до 8 години казна затвор.
XS
SM
MD
LG