Достапни линкови

Самоубиствен напад врз полициска станица во Авганистан


Сароби 21.02.2014
Бомбаши-самоубијци нападнаа полициска станица во планинската област во близина на главниот град Кабул.
Портпаролот на Министерството за внатрешни работи Седиџ Седиџи изјави дека прво бомбаш го активирал експлозивот пред портата на локалната полиција во Суроби, а потоа двајца други напаѓачи, облечени во женска облека отвориле оган. При тоа, најмалку еден полицаец загинал, а двајца биле повредени.
XS
SM
MD
LG