Достапни линкови

Велика Британија и Иран ги обновија дипломатските односи


Велика Британија и Иран вчера официјално ги обновија дипломатските односи кои беа прекината од страна на Лондон откако група ирански конзервативци упаднаа во британската амбасада во Техеран во 2011 година. Односите меѓу двете земји се подобрија откако умерениот претседател Хасан Рохани дојде на власт во август минатата година.
XS
SM
MD
LG