Достапни линкови

Временска прогноза - облачно


Времето денеска ќе биде претежно облачно. Попладне и при крајот на денот понекаде ќе врне слаб локален дожд. Утринската температура се движи од нула до осум, а дневната од 10 до 16 степени.

Во Скопје облачно време, дневната температура ќе се искачи до 12 степени.

До понеделник ќе преовладува претежно облачно време со повремен локален дожд, а температурата ќе биде во постепено опаѓање.
XS
SM
MD
LG