Достапни линкови

Експлозија во Сирија, 20-тина загинати


Во експлозија на автомобил бомба во Сирија, во близина на границата со Турција, загинале најмалку 20 луѓе. Експолијата се случила во еден бегалски камп, а повредените биле пренесени во најблискиот град Килис, во Турција. Засега никој не ја превзел одговорноста за инцидентот.
XS
SM
MD
LG