Достапни линкови

Путин испратил медијатор во Киев


Рускиот претседател Владимир Путин го испратил Владимир Ликин во Киев како медијатор меѓу украинската влада и опозиционите лидери. Ова го соопшти Кремљ по телефонскиот разговор на Путин со украинскиот претседател Виктор Јанукович.
XS
SM
MD
LG