Достапни линкови

Украинската полиција добила борбено оружје


Украинскиот привремен министер за внатрешни работи Виталиј Захаршенко соопшти дека полицијата добила борбено оружје и наредба да го употреби во согласност со законот. Тој ги повика, како што ги нарече, екстремистите, да го предадат оружјето, а опозиционите лидери да ги осудат радикалните активности. Во битките меѓу полицијата и демонстрантите во Киев, од вторникот досега загинале над 50 луѓе.
XS
SM
MD
LG