Достапни линкови

Ештон: добар старт на преговорите со Иран


Шефицата на европската дипломатија Кетрин Ештон изјави дека шестте светски сили и Иран направиле добар старт за време на, како што оцени, многу продуктивните разговори за контроверзната иранска нуклеарна програма. Таа додаде дека двете страни ќе се сретнат повторно на 17 идниот месец. Според неа, на разговорите биле идентификувани прашањата за кои треба да се постигне договор за конечно решавање на спорот со иранската програма за збогатување ураниум.
XS
SM
MD
LG