Достапни линкови

ЕУ подготвува санкции против Украина


Шефот на француската дипломатија Лорен Фабиус денеска изјави дека Европската унија се подготвувала да воведе санкции против оние што стојат зад насилствата во Украина. Францускиот министер кој се наоѓа во Украина пред средбата со претседателот Виктор Јанукович изјави дека ќе му порача дека мора да го запре насилството и оти Унијата во текот на денов Унијата се подготвува да воведе санкции против одговорните за насилствата.
XS
SM
MD
LG