Достапни линкови

Пакистанската авијација бомбардира талибански позиции


Пакистанските власти соопштија дека авиони на военото воздухопловство бомбардирале позиции на милитантите во северозпадниот дел на земјата. Се верува дека во овие напади загинале најмалку 15 милитанти. До оваа акција дојде откако пропаднаа обидите на пакистанската влада да покрене преговорачки процес со талибанците.
XS
SM
MD
LG