Достапни линкови

Венизелос во посета на Скопје


Вицепремиерот и шеф на грчката дипломатија Евангелос Венизелос.
Вицепремиерот и шеф на грчката дипломатија Евангелос Венизелос е во посета на Македонија во рамките на турнејата во шест главни градови на Западен Балкан. Тој денеска треба да се сретне со претставници на државниот врв, но и на опозицијата. Според најавите, Венизелос ќе има средба со претседателот Ѓорге Иванов, премиерот Никола Груевски, министерот за надворешни работи Никола Попоски, министерот за евроинтеграции Фатмир Бесими, лидерот на ДУИ Али Ахмети и со претседателот на СДСМ Зоран Заев. Венизелос претходно ги посети Србија, Црна Гора, БиХ и Косово.
XS
SM
MD
LG