Достапни линкови

Украинската армија ја зајакнува безбедноста на своите објекти во Киев


Украинскиот министер за одбрана Павло Лебедев изјави дека испратил трупи во Киев од градот Дњепропетровск, за да ги обезбедуваат воените бази и складиштата со оружје и муниција. Украинската армија засега не е инволвирана во кризата меѓу Владата и анти-валдините демонстранти, која вчера ескалира.
XS
SM
MD
LG