Достапни линкови

Сергеј Бубка повика на смирување во Украина


Претседателот на Украинскиот олимписки комитет Сергеј Бубка ги повика двете страни во Украина да ги запрат насилствата, оценувајки дека земјата е на работ на катастрофа. Бубка истакнува дека е шокиран од драматичниот развој во земјата во време кога украински спортисти мирно и гордо се натпреваруваат на Олимписките игри во Сочи.
XS
SM
MD
LG