Достапни линкови

Продолжија протестите во БиХ


Сараево, 18.02.2014.
Протестите во повеќе босански градови продолжија и денеска, тринаесети ден по ред. Демонстрантите во Сараево пред зградата на Претседателството на Босна и Херцеговина побарале итно формирање нова влада, како и итна ревизија на платите. Во Сараево денеска продолжија и разговорите меѓу еврокомесарот за проширување Штефан Филе со претставници на политичките партии во Босна и Херцеговина. Тој изрази разочарување од тоа што политичарите на таа земја не ги искористиле капацитетите на Европската унија кои им биле на располагање.
XS
SM
MD
LG