Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 16 до 22 степена. Во Скопје слично време, со утринската температура околу еден и со дневна до 19 степени.
И во наредните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време. Локални врнежи од дожд и опаѓање на температурата се очекува од петок и во деновите од викендот.
XS
SM
MD
LG