Достапни линкови

Бесими утре во Брисел


Фатмир Бесими
Заменик претседателот на Владата на Македонија задолжен за европски прашања Фатмир Бесими утре во Брисел ќе има обраќање во Центарот за Европски политики, на тема „Европската иднина на Македонија – перспективите и предизвиците“. Во текот на посетата Бесими ќе се сретне и со директорката на Директоратот за проширување на Европската комисија Александра Кас Грање, како и со известувачот за Македонија во Европскиот парламент Ричард Ховит.
XS
SM
MD
LG