Достапни линкови

Кери го обвини Асад за неуспехот на преговорите во Женева


Американскиот државен секретар Џон Кери
Американскиот државен секретар Џон Кери го обвини режимот на сирискиот претседател Башар ал Асад за неуспехот на преговорите во Женева. Според соопштението, опструкцијата од страна на режимот на Асад ги направила преговорите уште потешки.
Францускиот министер за надворешна политика Лорент Фабиус и британскиот секретар за надворешни работи Вилијам Хаг исто така соопштија дека режимот на Асад го блокирал напредокот во преговорите.
XS
SM
MD
LG